پودر ریحان, کاشت

ریحان

ریحان

فهرست عناوین مهم

ریحان

ریحان

هر آنچه که درباره رشد ریحان باید بدانید

قرار گرفتن در معرض خورشید کامل با سایه بعد از ظهر توصیه می شود در هوای گرم
زمان کاشت: اواخر بهار
گونه های توصیه شده: ژنوس، تایلندی و روبن قرمز
آفات و بیماری هایی که برای مراقبت از آنها استفاده می شود: شته های سفید رنگ،پژمردگی فوزاریومی ،برگ خال خال

چگونه ریحان را پرورش بدهیم

اکثر مردم با پیوند موفق تر هستند، اما اگر می خواهید خودتان آنرا پرورش بدهید ، می توانید تخم ها را در حدود هشت هفته قبل از تاریخ یخبندان نهایی در منطقه خود شروع کنید. بذر را به سختی بپوشانید و تا زمان جوانه زدن مرطوب (نه غلیظ)، پس از پیوند در خارج از منزل خطر سرمازدگی است وجود دارد. برای پیوند ها ، گیاهان را در زمین قرار دهید تا در یک گلدان، در یک عمق عمیق قرار دهید.

نحوه مراقبت از ریحان

ریحان را  در عمق کم نکارید،ممکن است دار سرما زدگی شوند. ریحان فیدر نور است، بنابراین نیازی به بارور کردن آن در باغ نیست. ریحان به آب زیادی نیاز ندارد،از آبیاری زیاد بپرههیزید زیرا باعث بیماری های قارچی مشود

آیا می توان ریحان را در ظروف رشد داد؟

کاملا. اما این را با گیاهان دیگر ترکیب نکنید زیرا برای رشد خوب نیاز به فضا دارد. برای بهبود بخشیدن به رشد آن یک بار در ماه با یک کود آلی مایع متعادل تغذیه شود

آیا می توانید ریحان را در داخل خانه رشد دهید؟

بله، گرچه ممکن است فریبنده باشد و ممکن است به همان اندازه  خارج از منزل هم رشد کند. نور آن را  زیاد کنید، اما آن را خیلی نزدیک به پنجره قرار ندهید ممکن است در برابر شیشه  دچار آفتاب سوختگی شود. یک بار در ماه یک بار آن را با یک کود آلی مایع تغذیه کنید.

چرا گیاه ریحان من خیس است؟

بیماری های قارچی زیادی در خاک وجود دارد به خصوص در شرایط آب و هوایی مرطوب. یکی از شایع ترین نوع آلودگی های ریحان با ویروس فوزاریوم است،اگر رگه های قهوه ای، ساقه های پیچ خورده و افت ناگهانی برگ را دیدید ریحان را شکسته و دور بیاندازید .گیاهانی که با این بیماری  در خاک زندگی می کنند آلوده می شوند، آنها را بشکنید و چندین سال دیگر در همان نقطه ریحان یا نعنا را نخورید تا اطمینان حاصل کنید گیاهان جدید را آلوده نمی شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *