آموزشی, گل های آپارتمانی

10 گیاه خانگی زیبا که برای گربه ها سمی هستند

10 گیاه خانگی زیبا که برای گربه ها سمی هستند

گیاهان سمی برای گربه ها

مسمومیت می تواند به صورت مشکلات معده مانند تهوع، استفراغ و اسهال ظاهر شود. اما همچنین می تواند باعث مسمومیت کشنده گربه شما شود. پس قبل از افزودن این گیاهان آپارتمانی به دکوراسیون منزلتان مراقب این گیاهان معمولی باشید.

 

1.گل نیلوفر

گل نیلوفر

 

متأسفانه، نیلوفر برای گربه‌ها بسیار خطرناک هستند

کل گیاه نیلوفر از جمله گل ها، برگ ها، گرده، ساقه و آب گلدان نیز سمی است. خوردن تنها مقدار ناچیزی از یک برگ یا گلبرگ نیلوفر ، لیسیدن گرده از خز آنها در حین نظافت و نوشیدن آب از گلدان می تواند در کمتر از سه روز منجر به نارسایی کشنده کلیه شود.

2. آلوئه ورا

آلوئه ورا

 

آلوئه ورا به دلیل داشتن زیبایی، مصارف دارویی و نیاز به مراقبت کم، یک گیاه خانگی رایج است. با این حال، آلوئه ورا برای بچه گربه ها سمی خفیف است و اگر صاحب گربه اصرار دارد یکی از آن ها را در خانه خود نگه دارد، باید در مکان های مرتفع نگهداری شود.

مصرف این گیاه باعث بی حالی، رعشه، تغییر رنگ ادرار، اسهال و استفراغ در گربه می شود.

 

3.اکالیپتوس

اکالیپتوس

 

اکالیپتوس گیاهی دوست داشتنی با رایحه ای باورنکردنی است که معمولا در خانه ها یافت می شود. متأسفانه، اکالیپتوس خشک و تازه برای گربه ها سمی است. مسمومیت با اکالیپتوس شبیه گیجی، آب دهان، استفراغ، اسهال و تشنج است.

 

اگر شک دارید که گربه شما اکالیپتوس را بلعیده است، قبل از بردن آنها به دامپزشک منتظر ظاهر شدن علائم نباشید. گاهی اوقات، مسمومیت در سراسر بدن اثر می گذارد و باعث نارسایی کشنده کلیه می شود. علاوه بر این، انتشار اسانس اکالیپتوس هم برای خوردن و هم برای استنشاق سمی است.

 

4.برگ انجیری

برگ انجیری

 

برگ انجیری یک گیاه آپارتمانی زیبا است که در مجلات دکوراسیون منزل و فیدهای رسانه های اجتماعی ترند می شود. اما، متأسفانه، برای گربه ها سمی است.

علائم مسمومیت شامل سوزش دهان، درد، تورم دهان، زبان و لب ها، آبریزش بیش از حد، پنجه زدن در دهان، استفراغ، از دست دادن اشتها و اشکال در بلع است.

 

5.پتوس

گیاهان سمی برای گربه ها

 

انواع مختلفی از گونه های پتوس با نیازهای مختلف مراقبت وجود دارد، مانند گیاه پتوس ابلق . با این وجود، این گیاهان برای بچه گربه ها سمی هستند و می توانند باعث مشکلات گوارشی و مشکل در تنفس شوند.

 

6.سانسوریا

گیاهان سمی برای گربه ها

 

سانسوریا مراقبت آسانی دارد که کیفیت هوا را در بسیاری از خانواده‌ها بهبود می‌بخشد. با این حال، سانسوریا سمی هستند که در صورت مصرف باعث تهوع، استفراغ و اسهال گربه ها می شوند.

 

7.فیکوس

فیکوس 

 

علائم مسمومیت عبارتند از: ترشح آب دهان، استفراغ، اسهال، افسردگی، تحریک پوست و کاهش اشتها.

 

8.پاپیتال

پاپیتال

 

پاپیتال یا پیچک انگلیسی یکی دیگر از گیاهان پرطرفدار و زیبا است که کیفیت هوای خانه را بهبود می بخشد. بسیاری از مردم برای بهبود خواب این گیاهان را در اتاق خواب خود نگه می دارند، اما برای دوستان گربه سان شما بی خطر نیستند.

علائم مسمومیت شامل تحریک دهان و معده، ترشح بیش از حد آب دهان، کف کردن، تورم دهان، زبان و لب ها، استفراغ و اسهال است.

 

9. بنت قنسول یا سرخ‌ برگه

سرخ‌ برگه

 

سرخ‌برگه برای گربه ها سمی خفیف است.علائم  آب دهان، تحریک دهان و مری، تهوع، استفراغ و اسهال را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *